Uholinex specjalizuje się w wyburzeniach obiektów wielkogabarytowych. Duże obiekty przemysłowe wymagają specjalistycznego podejścia podczas ich rozbiórki. Ze względu na duże prawdopodobieństwo niekontrolowanego zawalenia się obiektu podczas jego wyburzenia konieczne jest zabezpieczenie terenu. Znajomość zasad bezpieczeństwa pracowników i osób postronnych podczas wyburzania obiektów wielkogabarytowych jest bardzo ważna.

Wyburzenia przemysłowe

Bez wątpienia firma wieloletnia, specjalizująca się w wyburzeniach obiektów przemysłowych może sprostać zadaniu. Z pewnością zawarcie umowy na kompleksowe wyburzenie obiektu wielkogabarytowego sprawi, że wyburzenie przebiegnie szybko, bezpiecznie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Właściciel budynku przeznaczonego do wyburzenia odpowiada za wszystkie prace prowadzone na jego terenie.

Zlecając wyburzenie i uprzątnięcie terenu doświadczonej firmie może spać spokojnie. Firma po otrzymaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń na rozpoczęcie prac zabezpieczy odpowiednio teren. Kolejnym etapem będzie rozebranie budynku z elementów, które można jeszcze wykorzystać lub osobno poddać recyklingowi. Pracownicy firmy wyburzeniowej wyciągają okna, meble, elementy metalowe lub drewniane. Wszystko co można jeszcze wykorzystać jest starannie wynoszone z budynku.

Wyburzenia wielkogabarytowe

Specjaliści zatrudnieni w firmie wyburzeniowej ponadto sprawdzają doprowadzenia do budynku mediów. Bez wątpienia muszą sprawdzić gaz, wodę, prąd. Wszystkie media przed ostatecznym wyburzeniem obiektu wielkogabarytowego są odłączone. Brak doświadczenia w tego typu pracy może spowodować duże szkody wśród okolicznych budynków i osób postronnych. Dlatego bardzo ważne jest, aby do wykonania wyburzenia wybrać firmę z dużym doświadczeniem, która będzie potrafiła profesjonalnie zająć się zleceniem.

Brak doświadczenia może skutkować błędami, za które odpowiadać będzie właściciel posesji, na której stoi budynek. Przeprowadzenie wyburzenia obiektu wielkogabarytowego może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu tygodni. Firma wyburzeniowa na początku ogląda budynek, dokonuje wstępnej wyceny wyburzenia. Kolejnym etapem jest złożenie dokumentów do odpowiedniego urzędu w celu otrzymania pozytywnej decyzji dotyczącej wyburzenia. Po uprawomocnieniu się jej firma może rozpocząć prace rozbiórkowe.

W tym celu zabezpiecza teren. Bez wątpienia początkowo drobne prace rozbiórkowe zamieniają się w duże. Małe sprzęty i maszyny są zamieniane na duże. Do prac zostaje zaangażowany ciężki sprzęt taki jak koparki wyburzeniowe, kruszarki szczękowe czy koparki gąsienicowe. Ponadto duża firma wyburzeniowa posiada inne maszyny i urządzenia. Najczęściej są to różnej wielkości koparki, kruszarki, nożyce i młoty. Firma wyburzeniowa musi je regularnie naprawiać i konserwować, aby służyły jak najdłużej.

Każda z nich ma operatora, który zna swój sprzęt i może pracować na nim profesjonalnie. Wybierając firmę wyburzeniową przede wszystkim trzeba kierować się jej doświadczeniem, profesjonalną kadrą i fachowością. Bez wątpienia tylko w ten sposób możemy uniknąć kłopotów związanych z wyburzeniem obiektu wielkogabarytowego. Ilość zadań, znajomość przepisów, wiedzy z zakresu fizyki i utylizacji odpadów sprawia, że jest to zadanie dla profesjonalistów.