Firmy wyburzeniowe najczęściej specjalizują się w określonych typach obiektów. Jedne zajmują się małymi rozbiórkami, takimi jak domy, stodoły, małe obiekty przemysłowe, biura czy niewielkie sklepy. Inne wyburzają duże hale, firmy i wielkogabarytowe obiekty przemysłowe. Do nich zaliczyć można także mosty, wiadukty, kominy i inne duże konstrukcje budowlane. Firma zajmująca się dużymi wyburzeniami musi posiadać wieloletnie doświadczenie.

Tylko taka firma jest w stanie właścicielowi obiektu i terenu zagwarantować prawidłowe wykonanie zlecenia. Ponadto musi posiadać odpowiednio duży park maszynowy. Wyburzenie obiektu wielkogabarytowego to zadanie dla profesjonalistów. Nie da się tego wykonać bez ciężkich koparek gąsienicowych, koparek wyburzeniowych, kruszarek szczękowych czy koparek z osprzętem do kruszenia betonu. Ponadto na stanie powinna mieć młoty, nożyce i kruszery.

Wyposażenie w maszyny firmy wyburzeniowej

Duża ilość maszyn i urządzeń w firmie wyburzeniowej świadczy o tym, że stale realizuje zlecenia związane z wyburzeniami. Tylko firmy, które mają dużo sprzętów mogą poradzić sobie z wyburzeniem obiektów wielkogabarytowych. Najczęściej takie firmy także wypożyczają swój sprzęt innym mniejszym firmom, realizującym najczęściej niewielkie rozbiórki. Zlecając wyburzenie obiektu przemysłowego należy zrobić to wiele tygodni wcześniej. Razem z firmą ustalić harmonogram. Należy założyć określoną liczbę dni na złożenie wniosku do urzędu i otrzymanie decyzji. Przez kolejne dni firma musi się do wyburzenia odpowiednio przygotować.

wyburzenia obiektów wielkogabarytowych

Sprawdzenie firmy wyburzeniowej

Czy firma tańsza bierze udział w przygotowaniu wniosku do urzędu lub i czy zakres prac obejmuje także sprzątnięcie terenu i przygotowanie go pod nową inwestycję. Dla właściciela obiektu najwygodniejsze jest zlecenie wszystkich zadań związanych z wyburzeniem obiektu wielkogabarytowego jednej sprawdzonej firmie. Dlatego jej wybór jest najważniejszym zadaniem w całym procesie przygotowawczym. W Internecie można znaleźć różne firmy świadczące usługi rozbiórkowe i wyburzeniowe. Dobrze wykonana strona jednak nie gwarantuje solidnego wykonania prac.

Dlatego trzeba skontaktować się z firmą i dowiedzieć się od jak długo firma istnieje na rynku. Można to także sprawdzić na bezpłatnych portalach KRS lub CEiDG. Kiedy przedsiębiorstwo zostało zarejestrowane i jak długo prowadzi swoją działalność. Czy i ile razy zawieszało swoja działalność, czy być może prowadziło ją nieprzerwanie przez wiele lat. Wszystkie takie informacje pomagają ocenić przedsiębiorcę. Jeżeli na stronie znajduje się mało informacji warto skontaktować się z firmą wyburzeniową i spytać o doświadczenie. Tylko bezpośredni kontakt gwarantuje, że otrzymamy rzetelną informację.

Call Now Button