Każda rozbiórka lub wyburzenie wymaga odpowiednich pozwoleń. Zgromadzenie dokumentacji może trwać nawet kilka miesięcy. Ostatecznie jak na każdym placu budowy powinny się znaleźć pozwolenie lub zarządzenie dotyczące prowadzenia prac, program ich wykonywania oraz dziennik robót. Bez takich dokumentów prace nie powinny się rozpocząć.

Rozbiórka hal

Doświadczone firmy rozbiórkowe wiedzą, jakie pozwolenia i dokumenty należy przed robotami przygotować. Oprócz dokumentów formalnych, których posiadanie pozwala na rozpoczęcie robót budowlanych ważne są także warunki atmosferyczne. Prac wyburzeniowych nie należy prowadzić przy zbyt dużym wietrze, istnieje wówczas większe ryzyko zawalenia się budynku. Przy prędkości wiatru 10m/s należy natychmiast przerwać roboty. Osoby zawodowo zajmujące się wyburzeniami wiedzą, jakie ryzyko związane jest ze złymi warunkami atmosferycznymi.

rozbiórka hal
rozbiórka hal

Tylko doświadczeni pracownicy wiedzą, kiedy można pracę kontynuować, a kiedy należy ją bezwzględnie przerwać. W każdej pracy budowlanej najważniejsze jest bezpieczeństwo pracowników. W trakcie rozbiórki pracownicy nie powinni znajdować się na niższych kondygnacjach budynku podczas jego wyburzania. Powinni znajdować się w bezpiecznej odległości.

Rozbiórka budynków

Gruz należy regularnie usuwać przy pomocy rynien zsypowych, tak, aby nie zalegał na dachach albo stropach poszczególnych kondygnacji – jego ciężar może spowodować zawalenie się poszczególnych części obiektu. Wiedza z zakresu wyburzeń to zdecydowanie za mało, aby dokonywać profesjonalnych prac tego rodzaju. Konieczne jest doświadczenie firmy i jej pracowników w tym zakresie.

Wyburzenia i rozbiórki są zdecydowanie bardziej skomplikowanymi robotami budowlanymi od nowej budowy. W przypadku stawiania nowego budynku prace są ściśle zaplanowane i odbywają się zgodnie z harmonogramem. Do jego budowy używa się nowych materiałów, których znana jest wytrzymałość. Można przewidzieć zdarzenia i im zapobiec. W przypadku wyburzeń jest zupełnie inna sytuacja. Często rozbierane są budynki stare, które nie nadają się do mieszkania. Materiał z czasem ulega zniszczeniu i trudno bardzo precyzyjnie obliczyć trwałość materiału, z którego budynek jest zbudowany.

Rozbiórka wiaduktów

Firmy budowlane świadczące tego typu usługi mają ogromną wiedzę budowlaną i doświadczenie, co powala im precyzyjnie dokonać obliczeń. Skorzystanie z profesjonalnych usług z zakresu wyburzeń i rozbiórek może uchronić właściciela nieruchomości przed błędami. Oprócz utraty zdrowia lub życia osób, które nie mają odpowiedniego przygotowania do przeprowadzania prac rozbiórkowych może także dojść do zniszczenia mienia znajdującego się w pobliżu wyburzanego budynku.

Rozbiórka mostów

Precyzyjne obliczenia, wiedza i doświadczenie pracowników firmy wyburzeniowej sprawi, że budynek zostanie rozebrany w zaplanowany sposób. Mienie osób trzecich znajdujące się w pobliżu prowadzonych prac wyburzeniowych zostanie nietknięte.

Osoba, która jest właścicielem nieruchomości nie poniesie dodatkowych kosztów związanych z wypłaceniem odszkodowania w zakresie odpowiedzialności cywilnej. Firma wyburzeniowa ponadto pomoże w załatwieniu wszystkich formalności i dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia prac rozbiórkowych.

Call Now Button