Wyburzenia hal, obiektów wielkogabarytowych czy przemysłowych wymagają specjalistycznego sprzętu. Mała firma rozbiórkowa najczęściej pożycza go od innej większej firmy. Nie zawsze jest on sprawny, dobrej jakości i obsługiwany przez doświadczonego operatora. Dlatego wybierając firmę wyburzeniową warto kierować się jej wiedzą, doświadczeniem, długością istnienia na rynku i posiadanym parkiem maszynowym.

Wyburzenia hal

Specjalistyczny sprzęt do wyburzenia przemysłowego

Podczas wyburzania hal niezbędne są ciężkie koparki gąsienicowe o tonażu 35-52 ton oraz koparki wyburzeniowe o zasięgu 25-28 m. Ponadto kruszarki szczękowe samobieżne oraz koparki gąsienicowe z osprzętem do kruszenia betonu (nożyce, kruszery o wadze od 2 ton do 4,5 tony). Ciężki sprzęt musi być regularnie konserwowany i naprawiany. Podczas prac wyburzeniowych niezbędne są także nożyce, kruszery, nożyce tnąco-kruszące oraz koparki przeładunkowe.

Prace nie mogą przebiegać sprawnie jeżeli zabraknie małych koparek kołowych wyposażonych w młoty oraz mniejszych nożyc i młotów do betonu. Duże firmy wyburzeniowe oferują wynajem sprzętu wraz z operatorem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla małych firm rozbiórkowych. Nie muszą się one martwić o stan techniczny maszyn i urządzeń oraz o jego prawidłową obsługę. Wyburzenia hal wiążą się najczęściej z nową inwestycją.

Nowa inwestycja w miejscu wyburzanej hali

Długo stojące budynki przemysłowe są wyburzane najczęściej wtedy kiedy inwestor chce postawić w tym samym miejscu nową halę lub biurowiec. Firma wyburzeniowa może w ramach podpisanej umowy przygotować dokumentację do urzędu i zabezpieczyć teren. Ponadto rozebrać w hali elementy nadające się do recyklingu lub takie, które można oddać do selektywnej zbiórki odpadów. Ponadto zabezpieczenie terenu, samo wyburzenie i posprzątanie terenu dla nowej inwestycji.

Inwestor nie musi martwić się wówczas jak sprzątnąć ogromną ilość gruzu i inne odpady, które powstają podczas wyburzenia hal. Dlatego najlepiej zawrzeć z firmą wyburzeniową umowę na kompleksową usługę. Będzie ona wówczas obejmowała wszystkie etapy wyburzenia hali, ponadto segregowanie odpadów i wywóz gruzu. Zawieranie odrębnych umów na poszczególne zakresy prac z różnymi firmami najczęściej okazują się nieopłacalne i problemowe.

Odpowiedzialność za prowadzone prace wyburzeniowe

Odpowiedzialność za prowadzone prace na tym samym terenie w dość krótkim okresie czasu spada wówczas na kilku wykonawców. W przypadku egzekwowania gwarancji z tytułu ich nieprawidłowego wykonania może być bardzo trudne. Nawet wtedy kiedy firma ma wykupione ubezpieczenie u dobrego ubezpieczyciela na wysoką kwotę. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybranie jednego wykonawcy i zlecenie jej wszystkich prac łącznie z przygotowaniem terenu pod nową inwestycję.

Planując wyburzenie hali trzeba wziąć pod uwagę czas, wymagany na zgłoszenie, otrzymanie decyzji z urzędu, przeprowadzenie prac wyburzeniowych oraz sprzątnięcie terenu. Nie jest także możliwe podpisanie umowy z firmą wyburzeniową z dnia na dzień. Najczęściej te najlepsze są w trakcie prac u innego klienta. Dlatego trzeba się umówić na rozmowę i spotkanie. Firma po obejrzeniu terenu będzie w stanie podać cenę wyburzenia hali i oczyszczenia terenu z gruzu. Jednak na profesjonalną firmę z doświadczeniem warto poczekać jeżeli nie chcemy mieć problemów.

Call Now Button