Prace wyburzeniowe i rozbiórkowe muszą być prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi. Najczęściej są dużo bardziej skomplikowane niż budowa nowej inwestycji. Wymagają specjalistycznego sprzętu, wiedzy i doświadczenia. Dlatego wyburzenie mostu, hali lub obiektu wielkogabarytowego najlepiej zlecić profesjonalnej firmie wyburzeniowej. Zanim zdecydujemy się na jej wybór warto przejrzeć informacje na jej temat.

Firmy wyburzeniowe z długoletnim stażem

Firmy wyburzeniowe z długoletnim stażem i doświadczeniem w branży posiadają sporo sprzętów, maszyn i urządzeń niezbędnych podczas prowadzenia prac rozbiórkowych. Na wyposażeniu mają ciężkie koparki gąsienicowe, koparki wyburzeniowe i kruszarki szczękowe. Ponadto dysponują takim sprzętem jak koparki przeładunkowe, nożyce czy młoty. Firmy wyburzeniowe regularnie sprzęt naprawiają i konserwują. Podczas wyburzania nie wszystkie maszyny pracują równocześnie dlatego firmy wyburzeniowe wynajmują sprzęt ciężki często razem z jego operatorem.

Posiada on odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w zakresie jego obsługi. Na zakup tak drogich i specjalistycznych maszyn mogą pozwolić sobie tylko firmy wyburzeniowe, które działają na rynku długo i specjalizują się w wyburzeniach wielkogabarytowych. Jeżeli firma oferuje usługi różne, wśród których znajduje się także usługa wyburzania budynków wówczas należy spodziewać się firmy, która okazjonalnie zajmuje się rozbiórkami.

Wynajem maszyn i urządzeń przez firmy wyburzeniowe

Wyburzanie obiektów przemysłowych, hal i mostów jest procesem skomplikowanym i wymaga dużej wiedzy, doświadczenia. Firma wyburzeniowa musi także posiadać specjalistyczny sprzęt i urządzenia. Najczęściej firmy wyburzeniowe, które się tym zajmują oprócz wyburzania i wynajmu maszyn i urządzeń nie świadczą innych usług. Firmy wyburzeniowe muszą znać przepisy prawne dotyczące prowadzenia prac budowlanych, szczególnie rozbiórek, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz utylizacji odpadów.

Wszystkie powyższe zagadnienia w polskim prawie regulują przepisy. Firmy wyburzeniowe na bieżąco monitorują zmiany prawne w tym zakresie. Za wszystko co dzieje się na terenie, na którym znajduje się obiekt przeznaczony do rozbiórki odpowiada jego właściciel. Przed rozpoczęciem prac budowlanych w urzędzie składana jest odpowiednia dokumentacja. Inwestor musi otrzymać pozwolenie na rozpoczęcie prac rozbiórkowych. Kierownik budowy podczas prowadzenia prac związanych z wyburzeniem prowadzi dziennik budowy.

Przestrzeganie prawa przez firmy wyburzeniowe

Teren trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Konieczne jest jego ogrodzenie i umieszczenie tablicy informacyjnej. Za niedopełnienie formalności, błędy i zaniedbania związane z wyburzaniem obiektu przemysłowego odpowiada właściciel terenu. Może mu za to grozić wysoka kara grzywny. Zatrudnienie firmy wyburzeniowej bez wątpienia pozwoli spać spokojnie. Profesjonaliści w niej pracujący wiedzą kiedy i w jaki sposób przeprowadzić prace wyburzeniowe aby były bezpieczne i zgodne z prawem.

Powstały podczas wyburzania gruz trzeba zutylizować. W tej kwestii także obowiązują zapisy w prawie. Profesjonalna firma wyburzeniowa posiadająca odpowiedni sprzęt może zrobić to prawidłowo, zgodnie z obowiązującym prawem w zakresie gospodarki odpadami. Jedna firma, która zajmuje się wszystkim zdecydowanie ułatwia życie właścicielowi terenu. Bierze na siebie wszystkie prace i odpowiada za ich wykonanie. Dlatego zlecenie rozbiórki budynku lub obiektu przemysłowego jednej firmie wyburzeniowej jest najlepszym rozwiązaniem.

Call Now Button